+48 790 755 733 | (71) 305 11 21 ecorson.wroclaw@gmail.com

Henrykowska 1A, Wrocław | 8:30-17:00 (pon-pt)

RDZA OXIDECOR E - DLACZEGO JEST WYJĄTKOWA?

Choć zaczyna się nieco przewrotnie, we wpisie tym znajdziesz dużo ciekawych informacji o naszym produkcie Oxidecor E. Nie będziemy tu przedstawiać reklamowych tekstów zachęcających do kupna produktu (myślimy, że wystarczającą zachętą są zdjęcia z realizacji 😉 ), a prawdziwe oblicze naszej wyjątkowej rdzy – Oxidecor E.

 

Oxidecor E jest z nami od samego początku. Cieszy się uznaniem wśród Klientów, którzy nie boją się wyzwań. Nie można zaprzeczyć temu, że rdza wygląda oryginalnie. Za każdym razem oferuje nam inny przekaz wizualny – i to w niej najbardziej lubimy. Pomimo swojej loftowo-magazynowej stylistyki, rdzę możemy przedstawić także w bardziej łagodny sposób; wygładzić powierzchnię, a aktywatorem zadziałać tylko miejscowo, tworząc płynne przejścia kolorystyczne podczas wybarwiania. Tynk daje naprawdę wiele możliwości.

 

 

Trochę w teorii:

Oxidecor E to specjalistyczna masa dekoracyjna, o grubszej granulacji, która bazując na naturalnym procesie utleniania i odpowiednio dobranemu składowi, a także cząsteczkom różnych metali, daje gwarancję wiernego odwzorowania artystycznego procesu rdzewienia. Natężenie, nasycenie i zmienność rdzy regulować możemy poprzez ilość naniesionego na powierzchnię specjalnego aktywatora. Oxidecor E bez zabezpieczenia pozostaje materiałem „żywym” co oznacza, że proces rdzewienia powierzchni będzie się zmieniał. Dopiero po zaimpregnowaniu zostanie zatrzymany.

 

Własciwości/Zalety

 • produkt naturalny,

 • możliwość tworzenia indywidualnych o niepowtarzalnych projektów,

 • odporność na uderzenia – DOSKONAŁA,

 • dobrze wypełnia, jest trwały i praktyczny,

 • dobra przyczepność do różnych podłoży,

 • odporny na szorowanie – zastosowany w systemie.

 

Ekologia:

Nie zawiera ołowiu, chromu, rtęci. Produkt nie wymaga żadnych oznaczeń o toksyczności lub szkodliwości dla zdrowia zgodnie z klasyfikacją i normami CE

Gdzie mogę zastosować rdzę Oxidecor E?

 

Oxidecor E jest na tyle uniwersalnym produktem, że można go stosować praktycznie na każdej powierzchni. Oczywiście wymaga to uprzedniego prawidłowego przygotowania podłoża, jakim jest gruntowanie, a następnie aplikacja odpowiedniego podkładu kwarcowego. My zalecamy stosowanie naszego podkładu kwarcowego Primer BLC, który działa odcinająco na powierzchnię. Sprawdza się on zwłaszcza na ścianach, które były szpachlowane (np. po prowadzeniu kabli), czy na łączeniach płyt G-K. Powoduje ujednolicenie chłonności podłoża – w tym przypadku eliminuje chłonność na całym obszarze.

 

Przykłady zastosowania:

 •  powierzchnie budowlane wewnętrzne i zewnętrzne (przy użyciu odpowiedniego impregnatu),
 • ściany,
 • bonie,
 • zabudowy G-K,
 • metal*,
 • drewno,
 • wyroby drewnopodobne,
 • plastik i inne tworzywa sztuczne, itd.

 

*JAK ZACHOWUJE SIĘ RDZA OXIODECOR E NA POWIERZCHNIACH STALOWYCH?

Tak samo jak na wszystkich innych powierzchniach. Kluczem jest tu pewien paradoks – należy najpierw zabezpieczyć powierzchnie stalowe odpowiednimi preparatami antykorozyjnymi. 😉

 

 

Dlaczego efekt rdzy mi nie wyszedł?

 

Zawsze uczulamy naszych Klientów, aby uważnie słuchać wskazówek naszych doradców dotyczących nanoszenia rdzy. Kładziemy również nacisk na stosowanie się do karty nanoszenia, która krok po kroku opisuje cały proces aplikacji dekoracji. Niestety w przypadku tego konkretnie efektu niewykluczone jest, że może powinąć się nam noga. Ale to jeszcze nie koniec świata! 

 

Najczęściej spotykanym błędem jest niewystarczające wybarwienie produktu. Oxidecor E reaguje z aktywatorem, czego następstwem jest proces korozji. Jest on zauważalny dopiero po całkowitym wyschnięciu, a więc pracując aktywatorem, działamy na wyczucie. Należy niejako zwizualizować sobie miejsca, w których na tynku ma wystąpić korozja, albo miejsca, gdzie korozja ma być bardziej intensywna, i dokładnie w tym miejscu działać aktywatorem – niejako jak wybielaczem na tkaninę.

 

 

Co zrobić, gdy rdza nie wybarwiła się wystarczająco?

 
Odpowiedź brzmi – działać dalej! Jeszcze nic straconego. Nie zaimpregnowaliśmy jeszcze naszej dekoracji, a więc cały czas mamy możliwość ingerencji w jej wygląd ostateczny. Na wyschniętą warstwę tynku wystarczy nałożyć kolejną warstwę rdzy – miejscowo lub po całości. Następnie aktywujemy ją tak, jak chcemy i czekamy do wyschnięcia na efekt.
 
Chodź aktualnie polecamy aktywator Lazur, który działa zarówno na mokre, jak i suche podłoże, zdarzają się przypadki, kiedy rdza nie wychodzi tak, jakbyśmy tego chcieli. Z aktywatorem można też przesadzić – wtedy tynk staje się żółty, a czasem nawet czerwony.
 
Niektórzy mogliby stwierdzić, że za dużo pułapek czyha na nas podczas wykonywaniu efektu rdzy. My jednak uważamy, że jest to w niej najpiękniejsze – nieprzewidywalność, charakterność i moc kreatywności. Zapewniamy, że im częściej będziesz mieć z rdzą do czynienia – tym bardziej zaczniesz ją uwielbiać. 🙂
 
*TRICK: niewielką ilość aktywatora można również wlać do masy Oxidecor E. Sprawi to, że nałożony tynk od razu w całości pokryje się korozją, którą po wyschnięciu będziesz mógł dodatkowo
zintensyfikować.

Czy impregnować rdzę Oxidecor E?

 

Odpowiedź jest stara jak świat – to zależy. 🙂

 

Oxidecor E bez lakieru impregnującego jest ciągle „żywym” materiałem. Reaguje na wilgoć, promienie UV, tłuszcz, detergenty, itd… Jeśli Ci to nie przeszkadza, Twoje dekoracje nie są narażone na takie czynniki, lub jeśli dekoracja znajduje się na suficie lub innym trudno dostępnym miejscu – jak najbardziej impregnacja nie jest konieczna. Jeśli jednak uznasz, że efekt, jaki otrzymałeś, jest super i nie chcesz go zmieniać, jeśli powierzchnia jest narażona na ciężkie zabrudzenia czy bezpośredni kontakt z wodą – wtedy jak najbardziej zalecamy dekorację zabezpieczyć impregnatem. Zalecanym lakierem do rdzy Oxidecor E jest Lumicca Patina. Ten akrylowy lakier zostawia na dekoracji satynowe wykończenie. Jeśli chcesz się go pozbyć, użyj dodatkowo lakieru Lumicca Antica. To sprawi, że rdza będzie matowa, a w dodatku dobrze zaimpregnowana.

Zapraszamy do kontaktu! 

8:30-17:00

 

+48 790 755 733

 (71) 305 11 21

ecorson.wroclaw@gmail.com

Henrykowska 1 lok. A

50-503 Wrocław

 

NIP: 8992537232

Nr konta: 44 1750 0012 0000 0000 2983 1758

Ecorson Wrocław – Sławomir Rylik 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone