+48 790 755 733 | (71) 305 11 21 ecorson.wroclaw@gmail.com

Henrykowska 1A, Wrocław | 8:00-16:30 (pon-pt)

WAPIENNE TYNKI DEKORACYJNE - DLACZEGO AKURAT ONE?

Nie da się ukryć, że największą popularnością w naszej firmie cieszą się tynki wapienne. To właśnie one dają nam multum możliwości, jeśli chodzi o efekty, ale i kolory. Zaliczają się do nich: ✓Beton Art, ✓Beton Marmo, ✓Beton Micro, ✓Calce Marmorino, ✓Calce Grassello, ✓Grassmarmo.

 

Beton Art i Beton Marmo jako imitacja prefabrykowanych płyt betonowych

Wapienne tynki dekoracyjne są uniwersalnym surowcem, który może być aplikowany na niemal każdą powierzchnię taką jak cegła, beton, kafle, płyty G-K, sklejki, itd. Bardzo istotną ich zaletą jest fakt, że mogą one być aplikowane bezpośrednio na tynki cementowo wapienne i tynki maszynowe, bez potrzeby stosowania gładzi gipsowych czy wyrównywania powierzchni ścian. Są one wytwarzane z naturalnych składników, a dzięki porowatej strukturze powierzchni charakteryzują się dobrą przepuszczalnością pary wodnej i dwutlenku węgla. Dzięki temu regulują również poziom wilgotności w pomieszczeniu. Odpowiednio zaimpregnowane mogą służyć jako oryginalna dekoracja różnych pomieszczeń typu salon, kuchnia czy łazienka. Są odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, na jakie są narażone podczas codziennego użytkowania.

 

Calce Marmorino -trawertyn krzyżowy
Calce Marmorino - efekt betonu szalunkowego

Technologia produkcji pozwala uzyskać tynki o różnych fakturach i kolorach, co daje praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. W naszych tynkach wapiennych wyróżniamy trzy kluczowe granulacje (drobna, średnia, gruba), które pozwalają nam osiągnąć pożądany efekt. Dzięki naszemu doświadczeniu, wiemy jak skutecznie połączyć różne granulacje tynków wapiennych, aby stworzyły spójną całość. Tynki z powodzeniem współpracują również z naszymi farbami dekoracyjnymi, które dodatkowo podsycają ich oryginalny wygląd końcowy.

 

Efekt Damascato - Beton Art na Calce Marmorino + Impresja Alu
Calce Marmorino z rozległymi wżerami i złotym użyleniem na bazie farby Luna Gold

Kolejna istotna zaleta tynków wapiennych to możliwość zastosowania ich w różnych stylach wnętrzarskich. Stiuk wenecki z powodzeniem dopełni wnętrze w stylu galmour, trawertyn idealni sprawdzi się w stylu klasycznym, a beton architektoniczny będzie strzałem w dziesiątkę przy stylu loftowym. Nieważne, na który efekt padnie, zawsze mamy pewność uzyskania wyjątkowej dekoracji pod kątem wizualnym, jakościowym oraz użytkowym – zgodnie z wyznawaną przez nas zasadą, że to wnętrze ma służyć nam.

 

Calce Marmorino - trawertyn egipski
Calce Grassello - stiuk wenecki
Beton Art i Beton Micro jako imitacja prefabrykatów betonowych
Calce Marmorino - efekt krokodyl

Zapraszamy do kontaktu! 

8:00-16:30

 

+48 790 755 733

 (71) 305 11 21

ecorson.wroclaw@gmail.com

Henrykowska 1 lok. A

50-503 Wrocław

 

NIP: 8992537232

Nr konta: 44 1750 0012 0000 0000 2983 1758

Ecorson Wrocław – Sławomir Rylik 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone