+48 790 755 733 | (71) 305 11 21 ecorson.wroclaw@gmail.com

Henrykowska 1A, Wrocław | 8:00-16:30 (pon-pt)

Stiuk wenecki znowu w modzie - Calce Grasello, jeden z najpopularniejszych produktów

Niektóre style wystroju wnętrz przeżywają cyklicznie swój renesans. Jednym z nich jest dobrze znany stiuk wenecki, który jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów Ecorson. 

 

Stiuk Wenecki to znany od stuleci, naturalny tynk dekoracyjny o wyjątkowo gładkiej powierzchni. Produkowany według tradycyjnych receptur odbija światło niczym marmur, stanowiąc tym samym jego idealną alternatywę. Stiuk marki ECORSON można stosować bezpośrednio na tynki cementowo-wapienne i tynki maszynowe, bez potrzeby stosowania gładzi gipsowych.

Gładkie w pełni ekologiczne pokrycie dekoracyjne, wytwarzane od stuleci, przy użyciu tych samych naturalnych składników na bazie wapna gaszonego. Oryginalne receptury, przekazywane z pokolenia na pokolenie, pozwalają na stworzenie odpowiedniego środowiska alkalicznego, a łatwe odprowadzenie wilgoci ze ścian, hamuje rozwój grzybów, pleśni i innych mikroorganizmów, produkt korzystnie wpływa na mikroklimat pomieszczenia, nie jest zimny jak kamień, przyjmuje temperaturę otoczenia. 

 

Odbijając światło, pozwala wizualnie zwiększyć przestrzeń. Rewelacyjnie prezentuje się zarówno na małych jak i dużych przestrzeniach. Pięknie wygląda na sufitach i ścianach, wchodząc w mariaże z ciekawie dobranym oświetleniem, świetnie łączy się z innymi naturalnymi materiałami tj. szkło, metal, drewno, kamień, podkreślając ich urok i dopełniając ekologiczną filozofię całości. Produkt może być wykonany w jednym lub kilku uzupełniających się i przenikających kolorach czy tonacjach. Jest bardzo szlachetnym efektem dekoracyjnym.

Bardzo dużą zaletą jest to, że można go stosować bezpośrednio na wszystkie równe powierzchnie, ale bez potrzeby stosowania gładzi gipsowych, tj. tynki cementowo-wapienne i tynki maszynowe.

 

 

Przykłady zastosowania

 • klatki schodowe, przedpokoje, hole, korytarze,
 • kuchnie, łazienki, pralnie, suszarnie,
 • pomieszczenia narażone na wilgoć,
 • sufity skośne, proste, podwieszane,
 • salony, sypialnie, garderoby,
 • wszystkie ściany wewnętrzne,
 • filary, kolumny, kominki.
 

We wnętrzach gdzie przebywają osoby chore, małe dzieci lub występuje częsty kontakt z żywnością, ponieważ pozwala zachować odpowiedni mikroklimat pomieszczeń zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, gładzi gipsowych, na innych powierzchniach gładkich. Polecamy do stosowania we wszystkich wnętrzach: prywatnych, domach, mieszkaniach jak i użyteczności publicznej (tj. hotele, sklepy, restauracje, sale konferencyjne, biura, w budynkach oświaty i kultury, służby zdrowia, przemyśle itp.), oraz miejscach prestiżowych, które potrzebujemy optycznie powiększyć, dodać im blasku, podkreślić ich ekskluzywny charakter oraz tworząc przytulne i pełne elegancji wnętrza, również te narażone na wilgoć czy słabą wentylację, dlatego zalecany jest w miejscach, w których przebywają osoby chore lub występuje częsty kontakt z żywnością, dzięki zapewnieniu paroprzepuszczalność ścian i alkalicznemu środowisku niekorzystne wpływa na rozwój wielu drobnoustrojów, a ściany są naturalnie wentylowane. Produkt ten wspaniale komponuje się w wielu pomieszczeniach podnosząc ich standard.

 

 

Właściwości/Zalety

 • zapewnia trwałość koloru,
 • wysoka dyfuzja pary wodnej,
 • hamuje rozwój grzybów i pleśni,
 • produkt naturalny, ekologiczny,
 • dobra przyczepność do różnych podłoży.
 

Zapraszamy do kontaktu! 

8:00-16:30

 

+48 790 755 733

 (71) 305 11 21

ecorson.wroclaw@gmail.com

Henrykowska 1 lok. A

50-503 Wrocław

 

NIP: 8992537232

Nr konta: 44 1750 0012 0000 0000 2983 1758

Ecorson Wrocław – Sławomir Rylik 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone