Tynk Travertino Naturale

Tynk Travertino Naturale

Trawertyn naturalny - suchy

31,44

Paleta kolorów

Ilość

Travertino Naturale to stworzony na bazie naturalnych składników tynk wapienny z dodatkiem kruszonego trawertynu naturalnego. Produkt ten jest uszlachetniony wysokiej jakości dodatkami zwiększającymi przyczepność do podłoża, dzięki czemu jest to bardzo trwała dekoracja. Naturalne składniki sprawiają, że trawertyn jest całkowicie paroprzepuszczalny, a więc chroni równocześnie przed rozwojem pleśni i grzybów nie kumulując wilgoci. W systemie stosowana jest warstwa impregnująca, która sprawia, że powierzchnia TRAVERTINO NATURALE jest doskonale zabezpieczona przed zabrudzeniem (można ją myć, szorować) oraz ewentualne drobne uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

Ze względu na przyjemny charakter dekoracji Trawertyn Naturalny, a także na łatwość w utrzymaniu ścian w czystości, system ten wybierany jest chętnie do przestrzeni narażonych na zabrudzenia w hotelach, restauracjach, kinach, urzędach oraz do wszelkich korytarzy o dużym natężeniu ruchu. Jednocześnie kolor dekoracji (jasny, słomkowy) oraz jej struktura przypominająca naturalną porowatą skałę osadową pozwala na zastosowanie tej dekoracji w domach i mieszkaniach prywatnych, w których doskonale komponuje się w otoczeniu drewna i naturalnych tkanin.

 

Trawertyn świetnie prezentuje się jako ozdoba elewacji:

 

 System Trawertyn Naturalny nadaje się do stosowania bezpośrednio na tynki cementowo wapienne i tynki maszynowe, bez potrzeby stosowania gładzi gipsowych. Występuje w postaci proszku: należy go wymieszać z 25% wody w ilości tylko do bieżącego wykorzystania. Cena dotyczy tynku Travertino Naturale, pozostałe elementy systemu (np. grunt, impregnat) dostępne są osobno.

 

Wskazówki dotyczące nanoszenia tynku Trawertyn:

 

Cykle

Produkt

Rozcieńczanie

Użyte

narzędzia

Opis systemu Ecorson

Czas schnięcia

Wydajność

NAKŁADANIE WSTĘPNE

GRUNTOWANIE

 

MFA CLASSIC

 

DODAĆ 3L

WODY

DO 1L GRUNTU

 

WAŁEK

(ŁAWKOWIEC)

MFA Classic to preparat gruntujący w postaci koncentratu, który rozcieńczamy w stosunku 1:3 z wodą. Następnie nanosimy grunt na powierzchnię za pomocą ławkowca. Pozostawiamy do wyschnięcia

 

5 godz.

30m2/1L

 

 

PODKŁAD

KWARCOWY

 

 

BUCCIATO E

 

 

DODAĆ

OK. 40% WODY

 

 

WAŁEK

(ŁAWKOWIEC)

Przed nałożeniem pierwszej warstwy tynku dekoracyjnego, na powierzchnię należy nanieść podkład kwarcowy Bucciato E. Produkt rozcieńczamy w ok. 40% z wodą. Następnie za pomocą ławkowca rozprowadzamy podkład, który ma za zadanie zwiększyć przyczepność i ułatwić nanoszenie kolejnych warstw tynku. Pozostawiamy do wyschnięcia.

 

5 godz.

OK. 5m2/1kg

 

 

WARSTWA

PODKŁADOWA

 

CALCE

MARMORINO

 

 

GOTOWY

DO UŻYTKU

 

 

PACA INOX

Przed nakładaniem, masę wstępną Calce Marmorino należy dokładnie wymieszać. Następnie nakładamy pacą, cienką warstwę masy na powierzchnię i rozprowadzamy ją na grubość ziarna. Prace wykonujemy poziomymi warstwami do momentu naniesienia tynku na całą powierzchnię. Pozostawiamy do wyschnięcia.

 

12 godz.

1,2m2/1kg

 

 

WARSTWA

DEKORACYJNA

 

TRAWERTYN SUCHY

 

DO BIEŻĄCEGO WYKORZYSTANIA DODAĆ

OK. 25% WODY

 

PACA INOX

"JAPONKA"

WYMIENNE OSTRZE

Bezpośrednio na warstwę podkładową nanosimy masę Travertino Naturale i rozprowadzamy ją równomiernie na całej powierzchni. Lekko podeschnięty tynk dekoracyjny delikatnie wygładzamy i wydrapujemy wzory ostrym narzędziem. Po wydrapaniu, powierzchnie wygładzamy pacą.

 

8 godz.

1,2kg/m2

 

 

IMPREGNACJA

 

LUMICA

INCOLORE

 

 

OK. 100-150%

WODY

 

 

EUROMAL

ŁAWKOWIEC

Lumicca Incolore ma za zadanie zaimpregnować (zabezpieczyć) dekorację. Produkt należy rozcieńczyć z ok. 100-150% wody. Następnie rozprowadzamy go na całej powierzchni ściany za pomocą euromala lub ławkowca. Po skończonej impregnacji, pozostawiamy do wyschnięcia.

 

5 godz.

 

15-20m2/1L

CZAS SCHNIĘCIA: całkowite po 8-12h
ILOŚĆ WARSTW: 1 lub 2
KOLORY: jasny słomkowy, produkt niebarwiony
OPAKOWANIA: 1KG/ 5KG/ 18KG
PRZECHOWYWANIE: +5ºC - +35ºC
TEMP. NANOSZENIA: +10ºC - +30ºC
WYDAJNOŚĆ: 0,83m2/1KG na 1 warstwę
ZASTOSOWANIE: wewnętrzno-zewnętrzne (po impregnacji zewnętrznej)
NAKŁADANIE: paca
ROZCIEŃCZANIE: do bieżącego wykorzystania suchej masy dodać ok 25% wody
KOD TARYFY CELNEJ: 3214900000

Dodaj opinię

Aby dodać opinię zaloguj się ...

Zaloguj