Oxidecor Extra Fine 1 kg - cienkowarstwowy efekt rdzy

Oxidecor Extra Fine 1 kg - cienkowarstwowy efekt rdzy

Do efektu rdzy

83,85

Paleta kolorów

Ilość

Masa dekoracyjna do efektu rdzy Oxidecor Extra Fine to nowa odsłona znanego i docenianego tynku Oxidecor E, lecz dzięki zastosowaniu zdecydowanie drobniejszego ziarna, efekt rdzy jest delikatniejszy w dotyku i pozwala nam zastosować go nawet na bardzo skomplikowanych strukturach bez utraty faktury - jak farbę. Jej konsystencja zbliżona jest do przyjemnie gładkiej masy,  więc możliwe jest nanoszenie pędzlem oraz natryskowo.

 

Efekt Oxidecor Extra Fine w systemie Ecorson:

 

 

Jak nanosimy?

Podłoże należy zagruntować rozcieńczonym z wodą 1:3 produktem MFA Classic (lub MFA Plus w przypadku trudnych podłoży), następnie nałożyć podkład kwarcowy Primer E lub Bucciato E tworzący „delikatnie chropowatą” strukturę. Podkład ten powinien być odpowiednio rozcieńczony z wodą.

 

Nanoszenie na pojazdy: Można pominąć nakładanie podkładu kwarcowego.

 

Kolejno nakładać (pacą INOX, pędzlem lub natryskowo) cienką warstwę farby OXIDECOR Extra Fine (dwukrotnie) i zraszać Aktywatorem New. Pozostawić do wyschnięcia na 12 godzin w suchym, ciepłym pomieszczeniu. Po tym czasie ocenić, czy stopień korozji jest zadowalający; w przypadku potrzeby mocniejszej korozji, powtórzyć nakładanie masy OXIDECOR Extra Fine wraz z Aktywatorem New i pozostawić do wyschnięcia. Na koniec impregnujemy powierzchnię alkidowym lakierem A18

UWAGA: Powierzchnie zewnętrzne (ściany, mury, bramy) należy zabezpieczyć zestawem impregnatów: A18, Lumicca Patin i Siloren/Silomal.

 

 

 

Dane techniczne

 

  • System: grunt MFA Classic/ podkład kwarcowy/ farba OXIDECOR Extra Fine/ aktywator New/ alkidowy lakier A18

  • Nakładanie: pacą, pędzlem lub natryskowo (gotowy do użytku)

  • Wydajność: ok. 1 kg/1 m2 (dwie warstwy)

  • Schnięcie 6-8 h

Dodaj opinię

Aby dodać opinię zaloguj się ...

Zaloguj