Tynk drobnoziarnisty Beton Micro 5kg

Tynk drobnoziarnisty Beton Micro 5kg

Drobnoziarnisty

97,97

Paleta kolorów

Ilość

 

Beton Micro op. 5 kg

 

Tynk dekoracyjny Beton Micro to produkt wapienny z najdrobniejszym ziarnem, dzięki czemu uzyskanie gładkiej tafli betonu architektonicznego z drobnymi wżerami jest dużo łatwiejsze i stanowi znakomite dopełnienie lub punkt centralny wielu aranżacji, niezależnie od stylu pomieszczenia. Beton świetnie współgra z drewnem (także z glazurą imitującą drewno) i szkłem, a doskonałym jego uzupełnieniem są wszelkie tekstylia o naturalnych odcieniach (np. lniane).

 

 

Beton Micro to drobnoziarnista masa mineralna na bazie wapna składająca się z naturalnych surowców, dzięki czemu spełnia kryteria "Ekologicznego, Zielonego Budownictwa". Tynk posiada wyśmienite właściwości dyfuzji, przy czym jego nanoszenie jest naprawdę łatwe, również na powierzchniach bez zastosowanej uprzednio gładzi szpachlowej. Produkt ten został wielokrotnie wypróbowany i jest polecany przez najlepszych wykonawców w kraju.

 

 

Elementy systemu nanoszenia:

 

 grunt MFA Classic / podkład kwarcowy Bucciato E / tynk beton micro/ impregnacja Lumicca Incolore

 

 

UWAGA!

 

Tynk beton może być stosowany np. w kuchni lub w łazience, w zastepstwie glazury. Po zaimpregnowaniu bezbarwnym, dwuskładnikowym lakierem poliuretanowym (do kupienia w naszym sklepie), struktura staje się odporna nawet na pryskający tłuszcz!

 

Właściwości tynku Beton Micro:

 • podwyższona paroprzepuszczalność
 • produkt ekologiczny
 • wyśmienita przyczepność 
 • bardzo dobra odporność na zmywanie
 • właściwości grzybobójcze

 

Jesteśmy w stanie przygotować dla Państwa prawie każdy kolor betonu z ogólnodostępnych wzorników farb (o interesujące Państwa kolory proszę pytać mailowo info@ecorson-wroclaw.com bądź telefonicznie 71 3051121), jednak ze względu na ograniczone możliwości prezentowania całej kolorystyki online, proponujemy 12 poniższych kolorów dostępnych "od ręki":  

Cykl nakładania poszczególnych warstw:

 

Cykle

Produkt

Rozcieńczanie

Użyte

narzędzia

Opis systemu

Czas schnięcia

Wydajność

NAKŁADANIE WSTĘPNE

GRUNTOWANIE

MFA CLASSIC

DODAĆ 3L

CZYSTEJ WODY

DO 1L GRUNTU

WAŁEK

(ŁAWKOWIEC)

MFA Classic to preparat gruntujący w postaci koncentratu, który rozcieńczamy w stosunku 1:3 z wodą. Następnie nanosimy grunt na powierzchnię za pomocą ławkowca. Pozostawiamy do wyschnięcia

5 godz.

30m2/1L

 

 

PODKŁAD

KWARCOWY

 

 

BUCCIATO E

 

 

DODAĆ

OK. 40% WODY

 

 

WAŁEK

(ŁAWKOWIEC)

Przed nałożeniem pierwszej warstwy tynku dekoracyjnego, na powierzchnię należy nanieść podkład kwarcowy Bucciato E. Produkt rozcieńczamy w ok. 40% z wodą. Następnie za pomocą ławkowca rozprowadzamy podkład, który ma za zadanie zwiększyć przyczepność i ułatwić nanoszenie Betonu Micro. Pozostawiamy do wyschnięcia.

 

5 godz.

OK. 5m2/1kg

 

 

WARSTWA

DEKORACYJNA

 

 

BETON

MICRO

 

 

GOTOWY

DO UŻYTKU

 

 

PACA INOX

Beton Micro nakładamy na wyschniętą warstwę Bucciato E za pomocą pacy inox, jednocześnie rozprowadzając masę, wyciskamy jej nadmiar. W trakcie schnięcia na podsychającą warstwę zaleca sie w niewielkiej ilości nadłożyć miejscowo masę, a przed wyschnięciem ją wygładzić. Po skończonej pracy, należy dekorację pozostawić do wyschnięcia.

 

8 godz.

1,5kg/m2

 

IMPREGNACJA

 

LUMICA

INCOLORE

 

OK. 100-150%

WODY

 

EUROMAL

ŁAWKOWIEC

Lumicca Incolore ma za zadanie zaimpregnować (zabezpieczyć) dekorację. Należy ją rozcieńczyć z ok. 100-150% wody. Następnie rozprowadzamy ją na całej powierzchni za pomocą euromala lub ławkowca. Po skończonej impregnacji, pozostawiamy do wyschnięcia.

 

5 godz.

 

15-20m2/1L

 • CZAS SCHNIĘCIA: całkowite po 8-12h
  ILOŚĆ WARSTW: 1 lub 2
  KOLORY: wg wzornika Betonu, Calce Marmorino, 
  niuanse kolorystyczne wg wzorników Jeans lub Lumicca Baza
  OPAKOWANIA: 1KG/ 3KG/ 5KG/ 14KG
  PRZECHOWYWANIE: +5ºC - +35ºC
  TEMP. NANOSZENIA: +5ºC - +30ºC
  WYDAJNOŚĆ: 1m2/1KG na 1 warstwę
  ZASTOSOWANIE: wewnętrzne
  NAKŁADANIE: paca inox
  ROZCIEŃCZANIE: got. do użycia
  KOD TARYFY CELNEJ: 3214900000
   

Dodaj opinię

Aby dodać opinię zaloguj się ...

Zaloguj