Masa Velluti Magnapearl 5kg

Masa Velluti Magnapearl 5kg

Aksamitna masa z delikatną poświatą złota lub perły

738,37

Paleta kolorów

Ilość

Velluti Magnapearl to ceniona przez projektantów, wykonawców i inwestorów unikalna masa dekoracyjna o refleksach perłowo – matowych do różnych zastosowań w systemach Ecorson. Masą Velluti Magnapearl można dwukrotnie pokryć farbę szpachlową Ecomo w wybranym kolorze dla osiągnięcia jednolitego, perłowego efektu końcowego, przy minimalnym wysiłku. Można również masą Velluti pokryć stiuk Calce Grassello uzyskując efekt zróżnicowanych efektów świetlnych: matowych i perłowych - i jest to najczęściej stosowany sposób wykorzystania masy Velluti. Stiuk również jest barwiony dla idealnego dopasowania koloru podkładu do wierzchniej warstwy dekoracji.

 

  

 

 

Przykładowe efekty w systemie Velluti Magnapearl na stiuku:

 

   

 

Efekty Velutti Magnapearl na gładkiej farbie finiszowej Ecomo:

 

   

 

Ważne:

Wybierając kolor masy Velluti warto zaopatrzyć się w warstwę podkładową - czyli odpowiedni kolor i ilość stiuka lub farby szpachlowej Ecomo. Przygotowaliśmy dla Państwa odpowiednią ilość tych podkładów w kolorach odpowiadających masie Velluti Magnapearl. Do 5 kg Velluti proponujemy odpowiednio 5 kg zabarwionej farby szpachlowej Ecomo (Ecomo podkład 5 kg) lub 25 kg zabarwionego stiuka Calce Grassello (Stiuk podkład 25 kg). Można je wybrać rozwijając wachlarz kolorów powyżej.

 

 

Na poświatę i ostateczny efekt całej dekoracji, a także rozmieszczenie elementów perłowych i matowych, niebagatelny ma wpływ kąt padania światła - zarówno dziennego, jak i sztucznego. Dekoracja Velluti Magnapearl mocno odbija światło i ma ogromne znaczenie w kreowaniu przestrzeni oraz w postrzeganiu całego pomieszczenia.

 

Powierzchnia udekorowana Velluti Magnapearl w systemie Ecorson jest odporna na zmywanie, dodaje wnętrzom elegancji. Do wyboru poświata złota lub perłowa. W cenie produktu zawarty już jest koszt pigmentacji na wybrany przez Państwa kolor dekoracji.


Dostępne kolory: 
 

Cykle

Produkt

Rozcieńczanie

Użyte

narzędzia

Opis systemu Ecorson

Czas schnięcia

Wydajność

 

GRUNTOWANIE

MFA

CLASSIC

DODAĆ 3-4L

WODY

DO 1L GRUNTU

 

SZCZOTKA

(ŁAWKOWIEC)

MFA Classic to preparat gruntujący w postaci koncentratu akrylowego, który rozcieńczamy z wodą. Następnie nanosimy grunt na powierzchnię za pomocą ławkowca. Pozostawiamy do wyschnięcia.

 

5 - 8 godz.

30-40m2/1L

 

 

WARSTWA PODKŁADOWA

 

 

CALCE

GRASSELLO*

 

 

MASA GOTOWA

DO UŻYTKU

 

 

PACA INOX

Pierwszą warstwę stiuka nanosimy za pomocą dużej pacy inox w celu dokładnego pokrycia całej powierzchni. Warstwę nakładamy w formie puzzli o powierzchni ok 0,5m2. Świeżo nałożony materiał rozprowadzamy kierując ruch pacy do środka. Pracę wykonujemy etapami aż do ukończenia całej powierzchni.

 

8 - 12 godz.

0,25kg/1m2

 

 

WYRÓWNANIE POWIERZCHNI

 

 

CALCE

GRASSELLO*

 

 

MASA GOTOWA

DO UŻYTKU

 

 

PACA INOX

(średnia lub duża)

Drugą warstwę nanosimy w celu wyrównania powierzchni zachowując ją matową. Podczas nakładania, masę należy zawsze mieć na pacy. Ułatwi nam to nanoszenie masy bez zbędnego na tym etapie wyświecenia. Nanosząc, ściągamy masę w kierunku świeżo nałożonych warstw. Pracę wykonujemy łącząc poszczególne warstwy aż do ukończenia calej powierzchni.

 

8 godz.

0,25kg/1m2

 

 

 

WARSTWA

DEKORACYJNA

 

 

 

VELLUTI

MAGNAPEARL

 

 

 

MASA GOTOWA

DO UŻYTKU

 

 

 

PACA INOX

(średnia lub duża)

Przed rozpoczęciem nanoszenia, masę Velluti należy dokładnie wymieszać. Na przygotowaną powierzchnię nakładamy masę dekoracyjną za pomocą dużej lub średniej pacy INOX. Nakładamy warstwy nachodzące na siebie, ściągając przy tym delikatnie nadmiar masy z powierzchni. Podczas ściągania nadmiaru masy, wykonujemy ruchy w kierunku świeżo nałożonej warstwy. Prace wykonujemy cyklicznie, aż do ukończenia całej powierzchni.

 

12 godz.

 

1L/8-10m

*Zamiast tynku Calce Grassello, można użyć farby szpachlowej Ecomo, stosując się do tych samych zasad nanoszenia. 

  • Wydajność Velutti Magnapearl: na farbie 4-5m2 z 1kg, na stiuku Calce Grassello 8-10m2 z 1kg
  • Rozcieńczanie: gotowa do użycia
  • Czas schnięcia: 12h
  • Warstwy: 1 na stiuku lub 2 na farbie
  • Kolory: wg wzornika
  • Dostępne opakowania: 1kg, 3kg, 5kg

Dodaj opinię

Aby dodać opinię zaloguj się ...

Zaloguj