Tynk Rusticon

Tynk Rusticon

Plastyczny, do efektów strukturalnych

34,11

Paleta kolorów

Ilość

Niezwykle plastyczna masa, bardzo łatwa w aplikacji. Rustykalny tynk strukturalny jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne i mikropęknięcia dzięki zawartości specjalnych mikrowłókien. Można go nakładać na gładko lub strukturalnie, cienką warstwą lub grubą - Rusticon dzięki swej elastyczności nie popęka.

 

Uzyskanej strukturze charakteru dodają rozmaite, stosowane powszechnie w systemach Ecorson przecierki dekoracyjne o różnych wykończeniach: od matowych po perłowe. Rusticon jest kompatybilny z wszystkimi finalnymi produktami dekoracyjnymi Ecorson, takimi jak między innymi: Lumicca Antica, Revello, Luna, Corado, Cromo Grey, Micanto itd. Doceniany jest przez grono projektantów i wykonawców ze względu na szerokie możliwości zastosowań, które umożliwia, a także ze względu na świetne właściwości tynku. Polecany jest do wszystkich wnętrz, w których styl i niepowtarzalny, rustykalny klimat odgrywają istotną rolę.

 

Możliwości zastosowania:

 

  

 

Rusticon znajduje zastosowanie w pomieszczeniach użyteczności publicznej - hotele, restauracje, urzędy, kościoły oraz prywatnej - szczególnie w nowoczesnych wnętrzach stylizowanych na starożytne, antyczne (lofty, kamienice). Wnętrze ozdobione tynkiem Rusticon znakomicie komponuje się z naturalnymi tekstyliami, a także drewnem, szkłem, metalem. Ze względu na to, że może mieć wykończenie matowe lub perłowe, zalicza się do grupy wszechstronnych tynków dekoracyjnych o uniwersalnym zastosowaniu.

 

Cykle

Produkt

Rozcieńczanie

Użyte

narzędzia

Opis systemu

Czas schnięcia

Wydajność

NAKŁADANIE WSTĘPNE

GRUNTOWANIE

MFA CLASSIC

DODAĆ 3-4L

WODY

DO 1L GRUNTU

SZCZOTKA

(ŁAWKOWIEC)

MFA Classic to preparat gruntujący w postaci koncentratu, który rozcieńczamy w stosunku 1:3 z wodą. Następnie nanosimy grunt na powierzchnię za pomocą ławkowca. Pozostawiamy do wyschnięcia

5-8 godz.

30-40m2/1L

 

PODKŁAD

KWARCOWY

 

BUCCIATO E

 

DODAĆ

OK. 30%

WODY

 

SZCZOTKA

(ŁAWKOWIEC)

Bucciato E rozcieńczamy z ok. 30% wody. Produkt należy dokładnie wymieszać i nanieść równomiernie na podłoże. Jeśli w efekcie końcowym podłoże ma być miejscowo widoczne, należy tą warstwę stosować w odpowiednim kolorze.

 

5-8 godz.

5-7m2/1kg

 

 

WARSTWA

STRUKTURALNA

 

 

RUSTICON

 

 

DODAĆ

OK. 20%

WODY

 

 

SZCZOTKA

(ŁAWKOWIEC)

Rusticon należy rozcieńczyć z ok. 20% wody, następnie wymieszać i nanieść za pomocą ławkowca. Podczas nanoszenia tynk formujemy poprzez szczotkowanie. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, pokrywamy całą powierzchnię lub tworzymy na niej widoczne prześwity. Możliwe jest naniesienie dwóch warsw.

 

12 godz.

1kg/m2

 

WARSTWA
DEKORACYJNA

 

LUMICA

ANTICA

 

DODAĆ

OK. 10-50%

WODY

 

EUROMAL,

PĘDZEL,

SZCZOTKA

(ŁAWKOWIEC)

Farbę dekoracyjną do przecierek Lumicca Antica w odpowiednim kolorze rozcieńczamy z ok. 20% wody i dokładnie mieszamy przed naniesieniem. Czynność tą wykonujemy tak, aby nakładana farba łączyła się na całej powierzchni jednolicie, pokrywając dekorowaną ścianę.

 

8 godz.

 

do 25m2/1L

CZAS SCHNIĘCIA: całkowite po 12h
ILOŚĆ WARSTW: 1 lub 2
KOLORY: wg wzornika ECORSON AP
OPAKOWANIA: 1KG/ 3KG/ 5KG/ 25KG
PRZECHOWYWANIE: +5ºC - +35ºC
TEMP. NANOSZENIA: +5ºC - +30ºC
WYDAJNOŚĆ: 1m2/1KG na 1 warstwę
ZASTOSOWANIE: wewnętrzne
BAZY: bianco
NAKŁADANIE: paca inox
ROZCIEŃCZANIE: got. do użycia

Dodaj opinię

Aby dodać opinię zaloguj się ...

Zaloguj