Masa Oxidecor E 5kg Naturalny efekt rdzy

Masa Oxidecor E 5kg Naturalny efekt rdzy

Efekt rdzy na ścianach i innych powierzchniach

321,71

Paleta kolorów

Ilość

Bezkonkurencyjny HIT! Oxidecor E to metaliczna masa, która zastosowana z pozostałymi produktami w systemie dekoracyjnym Ecorson tworzy tzw. utlenienie artystyczne, które wprowadza powiew przeszłości do każdego pomieszczenia, doskonale komponujący się z większością aranżacji.

 

Efekt RDZY jest doceniany na całym świecie, szczególnie za swoją niepowtarzalność - ten sam wykonawca za każdym razem uzyska inny efekt, niepowtarzalny wzór (czasem nawet nie do końca zgodny z zamierzeniem - np. w przypadku, gdy chłonność podłoża nie została ujednolicona). Taki właśnie jest Oxidecor E - unikalny, nieprzewidywalny efekt za każdym razem. Może być stosowany na wszystkich powierzchniach budowlanych, drewnianych, metalowych, kamiennych itp., najlepiej po wcześniejszym zastosowaniu podkładu kwarcowego, który zwiększa przyczepność. Wydajność tynku Oxidecor E - ok. 1kg/1m2 (na warstwę).

 

Jak to wygląda?

 

 

 

Ogólne wskazówki dotyczące wykonywania dekoracji:


Podłoże należy zagruntować rozcieńczonym z wodą 1:3 produktem MFA Classic, następnie nałożyć podkład kwarcowy Bucciato E nadający „chropowatą” strukturę. Podkład ten powinien być rozcieńczony z wodą, a więc 1kg podkładu wystarczy na 5mlub więcej. Po wyschnięciu podkładu, nalezy zacząć nakładać cienką warstwę tynku OXIDECOR E (najlepiej dwukrotnie) i zraszać Aktywatorem Blue (dla jaśniejszego odbarwienia efektu rdzy). Aktywatorami zraszamy dopiero ostatnią warstwę tynku - jeśli nakładamy tynk dwa razy, dopiero drugą warstwę aktywujemy. Pozostawić do wyschnięcia na 12 godzin w suchym, ciepłym pomieszczeniu. Po tym czasie ocenić, czy stopień korozji jest zadowalający; w przypadku potrzeby mocniejszej korozji, powtórzyć nakładanie masy OXIDECOR E wraz z aktywatorem i pozostawić do wyschnięcia. Na koniec impregnujemy powierzchnię transparentną farbą ochronną Lumicca Incolore.

UWAGA: Powierzchnie zewnętrzne należy dodatkowo dwukrotnie zabezpieczyć warstwą impregnatu ochronnego Silomal.
 

Wszelkie pytania dotyczące produktu proszę kierować na ecorson.wroclaw@gmail.com lub 071-3051121. Polecamy również sprawdzonych wykonawców tej dekoracji we Wrocławiu i okolicach. Cena dotyczy masy (tynku) Oxidecor E. Pozostałe produkty niezbędne do uzyskania efektu rdzy dostępne oddzielnie.

 

Kolory:

 

CZAS SCHNIĘCIA: całkowite po 6-8h
ILOŚĆ WARSTW: 1 lub 2
KOLORY: wg wzornika produktu
OPAKOWANIA: 1KG/ 3KG/ 5KG/ 25KG
PRZECHOWYWANIE: +5ºC - +35ºC
TEMP. NANOSZENIA: +5ºC - +30ºC
WYDAJNOŚĆ: 1m2/1KG na 1 warstwę
ZASTOSOWANIE: wewnętrzno-zewnętrzne (po odpowiedniej impregnacji)
NAKŁADANIE: paca, szczotka (ławkowiec), wałek
ROZCIEŃCZANIE: got. do użycia, ew. max. 10%
KOD TARYFY CELNEJ: 32091000

 

 

Dodaj opinię

Aby dodać opinię zaloguj się ...

Zaloguj