Masa Oxidecor E 3kg Naturalny efekt rdzy

Masa Oxidecor E 3kg Naturalny efekt rdzy

Efekt rdzy

201,84

Paleta kolorów

Ilość

Oxidecor E op. 3 kg

 

Tynk dekoracyjny Oxidecor E pozwala na uzyskanie efektu naturalnej rdzy, która zastosowana z pozostałymi produktami w systemie Ecorson tworzy realnie zardzewiałą powierzchnię (tynk składa się w ok. 80% z metalu). To właśnie Oxidecor E cieszy się rosnącą sławą i doceniany jest już w większości krajów Zachodniej Europy. Może być stosowany na wszystkich powierzchniach budowlanych, metalowych, drewnianych, kamiennych. W przypadkach większości powierzchni warto pokryć ją wcześniej podkładem kwarcowym zwiększającym przyczepność tynku (Bucciato E lub Primer E).

 

 

Efekt rdzy doskonale komponuje się z drewnem, metalem, szkłem oraz naturalnymi tekstyliami - będąc nowoczesnym produktem najwyższej jakości, Oxidecor E jest coraz bardziej ceniony przez projektantów i wykonawców w całym kraju.

 

Bardzo ważne jest, by przed nakładaniem tej wrażliwej na wilgoć dekoracji ujednolicić podłoże - tak, aby chłonność całej powierzchni była jednakowa. Jeśli szpachlujemy, należy upewnić się, że ostateczna warstwa podłoża jest sucha w identycznym stopniu w każdym miejscu i pokryta tym samym produktem. Ma to ogromny wpływ na ostateczny efekt dekoracji i stopien korozji, który chcemy, by regulowany był aktywatorem przez wykonawcę, a nie przez nierówno chłonne podłoże, czyli bez naszej kontroli. Stopień wyrdzewienia powierzchni raz zardzewiałej jest nieodwracalny - chyba, że zaczniemy nakładać dekorację od nowa.

 

 

Zaleca się gruntowanie ścian akrylowym gruntem w koncentracie MFA Classic, który rozcieńczamy w stosunku 1:3 lub 1:4 z czystą wodą. Następnie nakładamy rozcieńczony z wodą podkład kwarcowy Bucciato E. Kolejno należy nnakładać cienką warstwę tynku OXIDECOR E (najlepiej dwukrotnie) i zraszać Aktywatorem Blue (dla silnego odbarwienia efektu rdzy). Z doświadczeń wykonawców wynika, że najlepszą moc korozji otrzymamy w miejscach, w których stosujemy Aktywator kilkukrotnie. Pozostawiamy do wyschnięcia na 12 godzin w suchym, ciepłym pomieszczeniu. Po tym czasie należy ocenić, czy stopień korozji jest zadowalający; w przypadku potrzeby mocniejszej korozji, powtórzyć nakładanie masy OXIDECOR E wraz z aktywatorem i pozostawić do wyschnięcia. Na koniec, jeśli jest to konieczne, impregnujemy powierzchnię transparentną farbą ochronną Lumicca Incolore.

 

UWAGA: Powierzchnie zewnętrzne należy dwukrotnie zabezpieczyć warstwą impregnatu Lumicca Incolore, pokrywając je dodatkowo jedną warstwą impregnatu zewnętrznego Silomal.


Cena dotyczy masy (tynku) Oxidecor E. Pozostałe produkty niezbędne do uzyskania efektu rdzy dostępne oddzielnie.

 

CZAS SCHNIĘCIA: całkowite po 6-8h
ILOŚĆ WARSTW: 1 lub 2
KOLORY: wg wzornika produktu
OPAKOWANIA: 1KG/ 3KG/ 5KG/ 25KG
PRZECHOWYWANIE: +5ºC - +35ºC
TEMP. NANOSZENIA: +5ºC - +30ºC
WYDAJNOŚĆ: 1m2/1KG na 1 warstwę
ZASTOSOWANIE: wewnętrzno-zewnętrzne (po odpowiedniej impregnacji)
NAKŁADANIE: paca, szczotka (ławkowiec), wałek
ROZCIEŃCZANIE: got. do użycia, ew. max. 10%
KOD TARYFY CELNEJ: 32091000

 

 

Dodaj opinię

Aby dodać opinię zaloguj się ...

Zaloguj