Tynk Muricon 1kg

Tynk Muricon 1kg

strukturalna masa plastyczna

28,93

Ilość

files

makaron makaron» [ 248.53 kB ]
jeansmuricon jeansmuricon» [ 254.71 kB ]

Strukturalna, plastyczna masa dekoracyjna tworząca na ścianie uwypuklony wzór potocznie zwany „makaronem”. Muricon jest również powszechnie używany przez wykonawców do osiągnięcia efektu Jeans (imitacji materiału). Grubość i rodzaj pożądanej struktury zależy od rodzaju użytego narzędzia, dlatego to od wykonawcy zależy, jaka grubość wzoru zostanie uzyskana. Polecamy na uzyskany efekt strukturalny stosować dekoracyjne farby wykończeniowe typu Sahara, Luna, Corado, Revello itp., co pozwoli uzyskać trójwymiarowy obraz o niekończących się możliwościach aranżacyjnych.

Muricon stanowi niezwykle eleganckie wykończenie strukturalne doceniane w hotelach, restauracjach, urzędach, kościołach, gabinetach i apartamentach. Tworzy powierzchnię odporną na uderzenia i mycie detergentami! Tynk Muricon stosowany jest w systemie Ecorson: należy podłoże odpowiednio przygotować, zagruntować oraz pokryć podkładem kwarcowym, który zwiększy przyczepność masy do podłoża. Ostateczną, dekoracyjną warstwę często wzbogacają przecierki perłowe (srebrne, złote bądź interferencyjne - o zmiennym połysku).

 

Ze względu na swą plastyczność, masa Muricon wymaga dłuższego czasu schnięcia podczas obróbki (12 godzin).

 

Efekt zastosowania tynku strukturalnego Muricon pokrytego farbą dekoracyjną Sahara Alumino i farbą do przecierek Cromo Grey:

 

 

Poniższy przykład prezentuje natomiast użycie tynku Muricon dla efektu Jeans - jest on pokryty farba dekoracyjną Jeans Velatura (kolor Jeans Blue Brocato):

 

 

CZAS SCHNIĘCIA: całkowite po 12h
ILOŚĆ WARSTW: 1 lub 2
KOLORY: unikamy barwienia
ew. wg wzornika ECORSON AP (OFF WHITE, PASTELLO)
OPAKOWANIA: 1KG/ 3KG/ 5KG/ 25KG
PRZECHOWYWANIE: +5ºC - +35ºC
TEMP. NANOSZENIA: +5ºC - +30ºC
WYDAJNOŚĆ: 1m2/1KG na 1 warstwę
ZASTOSOWANIE: wewnętrzne
BAZY: bianco
NAKŁADANIE: paca, szczotka (ławkowiec)
ROZCIEŃCZANIE: got. do użytku, ew. max 10% przy aplikacji szczotką
KOD TARYFY CELNEJ: 32091000
 

Dodaj opinię

Aby dodać opinię zaloguj się ...

Zaloguj