Lakier Epoxon Transparent + katalizator

Lakier Epoxon Transparent + katalizator

Epoksydowy, bezbarwny, z utwardzaczem

406,23

Paleta kolorów

Ilość

files

karta techniczna epoxon transparent karta techniczna epoxon transparent» [ 1,363.18 kB ]

Dwuskładnikowy lakier epoksydowy Epoxon Transparent (lakier + utwardzacz polimerowy) stosowany jest jako niezawodna ochrona powierzchni ścian przed uszkodzeniami i zabrudzeniami w pomieszczeniach wewnętrznych. Lakier Epoxon Transparent mieszamy z katalizatorem (utwardzaczem) i zużywamy w ciągu 4-ch godzin od wymieszania! W przypadku nakładania więcej niż jednej warstwy lakieru na powierzchnię (a zazwyczaj zaleca się nakładanie 2 - lub 3 - krotne), należy lakier podzielić na 3 części i katalizator również na 3 części.

 

 

Do pierwszej warstwy mieszamy jedną część lakieru z jedną częścią katalizatora i nakładamy. Po wyschnięciu mieszamy kolejny zestaw i nakładamy na bieżąco. Nie mieszamy całej zawartości lakieru i utwardzacza na raz, gdyż mieszanka nadaje się do użytku tylko w ciągu 4 godzin od złączenia składników.

 

 

Lakier Epoxon Transparent możemy stosować na tynki wapienne takie jak trawertyn, beton - dzięki czemu te piękne dekoracje mogą zdobić nasze kuchnie i inne powierzchnie narażone na zabrudzenia. Lakier ochroni powierzchnię przez niszczeniem w takich miejscach.

Lakier możemy również stosować na ściany pomalowane farbą, tworząc na ich powierzchniach równie "niezniszczalną" powłokę.

Ilość 3 kg lakieru + 0,78 kg katalizatora wystarczy na trzykrotne pokrycie powierzchni wielkości ok. 12 - 15 metrów kwadratowych (trzywarstwowo).

 

 

CZAS SCHNIĘCIA: następna warstwa po 48h
powierzchnia nabiera pełnej odporności po 7 dniach
ILOŚĆ WARSTW: 2-3 dla powierzchni chłonnych
KOLORY: produkt niebarwiony
OPAKOWANIA: lakier (3KG/ 5KG/ 15KG) 
katalizator (0,78KG/ 1,3KG/ 3,9KG)
PRZECHOWYWANIE: +5ºC - +35ºC
TEMP. NANOSZENIA: +5ºC - +30ºC
WYDAJNOŚĆ: 12-15m2/op. na 3 warstwy
ZASTOSOWANIE: wewnętrzne na ściany
NAKŁADANIE: wałek, natrysk
ROZCIEŃCZANIE: I warstwa max. 10%
PRZYDATNOŚĆ PO ZMIESZANIU: 4h

Dodaj opinię

Aby dodać opinię zaloguj się ...

Zaloguj