Tynk Bucciato E 1kg

Tynk Bucciato E 1kg

Tynk strukturalny / podkład kwarcowy

26,58

Paleta kolorów

Ilość

Bucciato E 1 kg

 

 

Dekoracyjny tynk strukturalny (zwany "tynkiem wiejskim") do zastosowań wewnętrzno – zewnętrznych (po odpowiedniej impregnacji kolorystycznej Lumicca Antica). Po rozcieńczeniu stanowi on również idealną bazę pod wiele efektów dekoracyjnych jako doskonały podkład kwarcowy (sczepny). Bucciato E wyprodukowany jest z wysokiej jakości ziaren kwarcu i żywicy w emulsji wodnej z dodatkiem specjalnych mikrowłókien, dzięki czemu jest wodoodporny, „oddychający”, elastyczny i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Maskuje niedoskonałości tynku, chroni przed wilgocią i ścieraniem. Stanowi podstawę wielu niesamowitych efektów strukturalnych! Niezwykle trwały. Nie do przegapienia!!

 

 

Bucciato E można wykorzystać dwojako:

  • jako podkład kwarcowy (w tym celu rozcieńczamy go w ok. 40% z czystą wodą przed nakładaniem ławkowcem na ścianę). Podkład taki może być dla ułatwienia barwiony na kolor tynku, który ma go pokryć - na przykład, w dekoracji o efekcie rdzy. Aby wybrać produkt Bucciato E zabarwiony pod rdzę, należy wybrac odpowiedni jego kolor w pasku kolorów.
  • jako tynk strukturalny zwany wiejskim (w tym celu pozostawiamy Bucciato E bez rozcieńczania). Poniższa tabelka opisuje poszczególne etapy wykonania tynku strukturalnego za pomoca Bucciato E:

 

 

Cykle

Produkt

Rozcieńczanie

Użyte

narzędzia

Opis systemu Ecorson

(tynk strukturalny)

Czas schnięcia

Wydajność

WSTĘPNE

GRUNTOWANIE

MFA CLASSIC

DODAĆ 3L

WODY

DO 1L GRUNTU

SZCZOTKA

(ŁAWKOWIEC)

MFA Classic to grunt akrylowy w postaci koncentratu, który rozcieńczamy w stosunku 1:3 z wodą. Następnie nanosimy grunt na powierzchnię za pomocą ławkowca. Pozostawiamy do wyschnięcia

5-8 godz.

30-40m2/1L

PODKŁAD

KWARCOWY

BUCCIATO E

DODAĆ

OK. 40% WODY

(dobrze wymieszać)

SZCZOTKA

(ŁAWKOWIEC)

Bucciato E rozcieńczamy z ok. 40% wody, na tym etapie jest on podkładem sczepnym. Produkt należy dokładnie wymieszać i nanieść równomiernie na podłoże. Jeśli w efekcie końcowym (w zamiarze) podkład ma być miejscowo widoczny, należy tą warstwę stosować już w docelowym kolorze.

5 godz.

5-7m2/1kg

 

WARSTWA

STRUKTURALNA

 

BUCCIATO E

 

GOTOWY DO

UZYTKU

MAX. 5% WODY

 

PACA INOX

Za pomocą pacy INOX nakładamy nierozcieńczony tynk Bucciato E. Następnie równomiernie rozprowadzamy materiał i przystępujemy do tworzenia ostatecznej faktury. Przyklejając pacę do świeżej masy i przeciągając nią półkolistymi ruchami w róznych kierunkach otrzymujemy pożądaną strukturę. Prace wykonujemy etapami, łącząc płaszczyzny poszczególnych warstw.

 

8 godz.

1kg/1-1,5m2

 

 

 

WARSTWA
DEKORACYJNA

 

 

 

LUMICA

ANTICA

 

 

 

DODAĆ

OK. 10-40%

WODY

 

 

 

EUROMAL

Po wyschnięciu, powierzchnie przecieramy papierem ściernym w celu uzyskania gładszej w dotyku struktury. Rozcieńczoną z ok. 10-40% wody farbę Lumicca Antica nanosimy punktowo pędzlem na fragment ściany. Nastepnie rozcieramy ją równomiernie za pomocą Euromala, wykonując koliste ruchy. Po wtarciu w powierzchnię, ułożyć wzór i rozpocząć następny fragment ściany. Przecierkę wykonujemy w formie tzw. puzzli dokładając poszczególne warstwy. Pracę wykonujemy nieprzerwanie aż do pokrycia całej powierzchni.

 

 

12 godz.

 

20m2/1L

 

Tynk wiejski to barwiony w masie tynk Bucciato E + przecierka kolorystyczna Lumicca Antica nadająca ostatecznemu efektowi odpowiedniej barwy. Lumicca Antica występuje w następujących kolorach:

 

    

    

 

 

Odpowiedni kolor przecierki do uzyskania takiego efektu można wybrać tutaj: 

 

 

 

 

 

CZAS SCHNIĘCIA: całkowite po 5-8h
ILOŚĆ WARSTW: 1
KOLORY: wg wzornika produktu Bucciato
wg wzornika ECORSON AP
OPAKOWANIA: 1KG/ 3KG/ 5KG/ 25KG
PRZECHOWYWANIE: +5ºC - +35ºC
TEMP. NANOSZENIA: +10ºC - +35ºC
WYDAJNOŚĆ: 0,6-1m2/1KG jako tynk
5m2/1KG jako podkład kwarcowy
ZASTOSOWANIE: wewnętrzno-zewnętrzne (po impregnacji)
BAZY: -
NAKŁADANIE: paca nierdzewna, pędzel, wałek
ROZCIEŃCZANIE: got. do użycia
40% w przypadku stosowania jako podkład kwarcowy
KOD TARYFY CELNEJ: 32091000

Dodaj opinię

Aby dodać opinię zaloguj się ...

Zaloguj