Tynk średnioziarnisty Beton Marmo 5kg

Tynk średnioziarnisty Beton Marmo 5kg

Ekologiczny, imitujący surowy beton (średnie uziarnienie)

115,62

Paleta kolorów

Ilość

 

Tynk Beton Marmo 5 kg

 

Beton Marmo to tynk dekoracyjny na bazie wapna i naturalnych, specjalnie wyselekcjonowanych składników o średnim uziarnieniu dla efektu wypośrodkowania między industrialną surowością a łagodną, gładką powierzchnią przypominającą płytę betonu. Doskonale nadaje się do tworzenia imitacji betonu architektonicznego oraz rozmaitych nowoczesnych struktur z satynową bądź matową powierzchnią (w zależności od rodzaju impregnacji, która jest ostatnim elementem wykończenia efektu Beton, a także od sposobu manewrowania pacą przez wykonawcę). Jak potwierdzają projektanci, efekt betonu fantastycznie komponuje się z wnętrzami industrialnymi i loftowymi, a dzięki zastosowaniu cieplejszych kolorów - nawet z klasycznymi lub antycznymi.

 

 

Przykładowe efekty odpowiednio wykonanego Betonu Marmo w systemie Ecorson:

 

  

 

Produkt Beton Marmo jest w pełni ekologiczny, wyprodukowany w Polsce na bazie wysokiej jakości naturalnych surowców, paroprzepuszczalny. Podłoże pod efekt betonu nie wymaga idealnego wygładzenia. Nakładanie nie jest skomplikowane, a uzyskiwanie struktury daje nieograniczone możliwości, dzięki czemu wykonawcy mogą tworzyć unikalne efekty, nie do powtórzenia na kolejnej powierzchni. Ta właśnie cecha dekoracji ściennej Beton Marmo jest niezwykle ceniona przez projektantów nie tylko na Dolnym Śląsku.

 

 

Elementy systemu nakładania wewnętrznie:

 

 grunt MFA Classic/ podkład kwarcowy Bucciato E/ 1 warstwa tynku: Calce Marmorino, 2 warstwa tynku: Beton Marmo/ satynowa impregnacja Lumicca Incolore

 

 

 

UWAGA!

 

Tynk Beton Marmo może być stosowany np. w kuchni, łazience i innych pomieszczeniach narażonych na zabrudzenia i wilgoć. Po zaimpregnowaniu bezbarwnym lakierem poliuretanowym struktura staje się odporna na pryskający tłuszcz, wodę, sosy i inne zanieczyszczenia. Wybierany jest często w nowoczesnych wnętrzach jako substytut niemodnej juz glazury w miejscu tzw. fartucha kuchennego:

 

 

 

Właściwości tynku Beton Marmo:

 • podwyższona paroprzepuszczalność
 • produkt ekologiczny
 • wyśmienita przyczepność 
 • bardzo dobra odporność na zmywanie i uszkodzenia mechaniczne

 

Dostępne kolory : 
(Tworzymy wszystkie kolory na życzenie Klienta po przyniesieniu płytki, panelu lub innego elementu wykończenia wnętrz lub elewacji: ecorson.wroclaw@gmail.com, 071-3051121)


 

Cykl nakładania:

 

Cykle

Produkt

Rozcieńczanie

Użyte

narzędzia

Opis systemu

Czas schnięcia

Wydajność

NAKŁADANIE WSTĘPNE

GRUNTOWANIE

MFA CLASSIC

DODAĆ 3L

WODY

DO 1L GRUNTU

WAŁEK

(ŁAWKOWIEC)

MFA Classic to akrylowy preparat gruntujący w postaci koncentratu, który rozcieńczamy w stosunku 1:3 z czystą wodą. Grunt nanosimy na powierzchnię za pomocą ławkowca, po czym pozostawiamy do wyschnięcia

 

5 godz.

30m2/1L

 

 

PODKŁAD

KWARCOWY

 

BUCCIATO E

 

 

DODAĆ

OK. 40% WODY

 

 

WAŁEK

(ŁAWKOWIEC)

Przed nałożeniem pierwszej warstwy tynku dekoracyjnego, na powierzchnię należy nanieść podkład kwarcowy Bucciato E. Produkt ten rozcieńczamy w ok. 40% z wodą. Następnie za pomocą ławkowca rozprowadzamy podkład, który ma za zadanie zwiększyć przyczepność i ułatwić nanoszenie kolejnych warstw. Pozostawiamy do wyschnięcia.

 

 

5 godz.

 

OK. 5m2/1kg

 

 

WARSTWA

PODKŁADOWA

CALCE

MARMORINO

 

 

GOTOWY

DO UŻYTKU

 

 

PACA INOX

Przed nakładaniem, masę Calce Marmorino należy dokładnie wymieszać. Następnie nakładamy cienką warstwę masy na powierzchnię i rozprowadzamy ją na grubość ziarna. Prace wykonujemy poziomymi warstwami do momentu naniesienia tynku na całą powierzchnię. Pozostawiamy do wyschnięcia.

 

 

8 godz.

1,2m2/1kg

 

 

 

WARSTWA

DEKORACYJNA

 

BETON MARMO

 

 

 

GOTOWY

DO UŻYTKU

 

 

 

PACA INOX

Beton Marmo nakładamy na wyschniętą warstwę Calce Marmorino za pomocą pacy inox, pomijając skrawki powierzchni tworzące wżery imitujące strukture betonu. W momencie podsychania masy zaleca się naruszać strukturę sztywnym pędzlem lub innym narzędziem zdolnym do stworzenia wymaganych przez Klienta ubytków bądź wzorów. Kolejnym krokiem jest wygładzenie warstwy przed jej wyschnięciem. Po skończonym wygładzaniu tynk pozostawiamy do wyschnięcia.

 

 

 

8 godz.

 

1,2kg/m2

 

 

IMPREGNACJA

LUMICA

INCOLORE

 

OK. 100-150%

WODY

 

EUROMAL

ŁAWKOWIEC

Lumicca Incolore ma za zadanie zaimpregnować (zabezpieczyć) dekorację. Należy ją rozcieńczyć z ok. 100-150% czystej wody. Następnie rozprowadzamy ją na całej powierzchni za pomocą euromala lub ławkowca. Po skończonej impregnacji, gotową dekorację pozostawiamy do wyschnięcia.

 

 

5 godz.

 

15-20m2/1L

 • CZAS SCHNIĘCIA: całkowite po 12h
  ILOŚĆ WARSTW: 1
  KOLORY: wg wzornika Betonu lub Calce Marmorino (inne kolory na życzenie)
  OPAKOWANIA: 1KG/ 3KG/ 5KG/ 25KG
  PRZECHOWYWANIE: +5ºC - +35ºC
  TEMP. NANOSZENIA: +5ºC - +30ºC
  WYDAJNOŚĆ: 0,83 m2/1KG na 1 warstwę
  ZASTOSOWANIE: wewnętrzno-zewnętrzne (po impregnacji)
  NAKŁADANIE: paca inox
  ROZCIEŃCZANIE: got. do użycia
  KOD TARYFY CELNEJ: 3214900000

Dodaj opinię

Aby dodać opinię zaloguj się ...

Zaloguj