Tynk średnioziarnisty Beton Marmo 3kg

Tynk średnioziarnisty Beton Marmo 3kg

Średnioziarnisty, imitujący surowy beton

76,64

Paleta kolorów

Ilość

Tynk Beton Marmo 3 kg

 

W przypadku tynku Beton Marmo, dzięki zastosowaniu średniej granulacji ziarna oraz w pełni ekologicznej, wapiennej bazy, bez problemu można uzyskać satynową bądź matową imitację betonu architektonicznego (z użyciem odpowiedniej impregnacji, która jest ostatecznym elementem wykończenia) na wielu powierzchniach. O ostatecznym efekcie dekoracyjnym decyduje wyobraźnia wykonawcy poparta umiejętnościami wynikającymi z doświadczenia. Efekt, dzięki palecie kolorów składającej się z ciepłych i chłodnych barw doskonale pasuje do wnętrz industrialnych (również loftowych), a także świetnie komponuje się z wnętrzami klasycznymi (a nawet wnętrzami w stylu retro, lub antycznymi).

 

 

Produkt Beton Marmo jest w pełni ekologiczny, posiada właściwości podwyższonej dyfuzji, dzięki specjalnie wyselekcjonowanym, naturalnym składnikom ma zdolność odprowadzania wilgoci z powierzchni, hamuje rozwój ewentualnych pleśni i grzybów.

 

 

Nakładanie tynku Beton Marmo w systemie Ecorson jest dla wielu wykonawców bezproblemowe i satysfakcjonujące ze względu na mozliwość tworzenia indywidualnych, niepowtarzalnych wzorów na tym tynku. Można go stosować na powierzchniach z tynku cementowo-wapiennego lub maszynowego. 

 

Przykłady efektu Beton Marmo w systemie Ecorson:

 

  

 

System nakładania we wnętrzach:

 

 grunt MFA Classic/ podkład kwarcowy Bucciato E/ pierwsza warstwa dekoracji: Calce Marmorino, druga warstwa: Beton Marmo/ satynowa impregnacja Lumicca Incolore

 

UWAGA!

 

Tynk Beton Marmo może być stosowany w pomieszczeniach narażonych na wilgoć czy inne, trudne do usunięcia zabrudzenia (tłuszcz, sosy, woda) np. w kuchni lub w łazience. Po zaimpregnowaniu bezbarwnym lakierem poliuretanowym (lakiery dostępne w naszym sklepie), struktura staje się odporna nawet na gorący tłuszcz!

 

 

Przykład zastosowania tynku Beton Marmo w miejscu tzw. fartucha kuchennego - najmodniejsze, najtrwalsze i najbardziej ekologiczne obecnie rozwiązanie proponowane przez projektantów dla tego typu powierzchni:

 

 

 

 

Właściwości tynku Beton Marmo:

 • podwyższona paroprzepuszczalność
 • produkt ekologiczny
 • wyśmienita przyczepność 
 • bardzo dobra odporność na zmywanie
 • hamuje rozwój pleśni i grzybów

 


O wszystkie inne kolory niż te prezentowane poniżej, proszę pytać mailowo: ecorson.wroclaw@gmail.com lub telefonicznie 071-3051121. Barwimy tynki na wszelkie kolory zbliżone do kolorów Państwa płytek, paneli itd. Wykonujemy dekoracje dla naszych Klientów (świadczymy usługi), a gdy to niemożliwe, polecamy sprawdzonych fachowców do wykonania tej dekoracji we Wrocławiu i okolicach.

 

Kolory:


 

Cykl nakładania (wewnętrzny):

 

Cykle

Produkt

Rozcieńczanie

Użyte

narzędzia

Opis systemu Ecorson

Czas schnięcia

Wydajność

NAKŁADANIE WSTĘPNE

GRUNTOWANIE

MFA CLASSIC

DODAĆ 3L

WODY

DO 1L GRUNTU

WAŁEK

(ŁAWKOWIEC)

MFA Classic to preparat gruntujący w postaci koncentratu, który rozcieńczamy 1:3 z wodą. Następnie nanosimy grunt na powierzchnię za pomocą ławkowca. Pozostawiamy do wyschnięcia

 

5 godz.

30m2/1L

 

 

PODKŁAD

KWARCOWY

 

BUCCIATO E

 

 

DODAĆ

OK. 40% WODY

 

 

WAŁEK

(ŁAWKOWIEC)

Przed nałożeniem pierwszej warstwy tynku dekoracyjnego, na powierzchnię należy nanieść podkład kwarcowy Bucciato E. Produkt ten rozcieńczamy w ok. 40% z wodą. Następnie za pomocą ławkowca rozprowadzamy podkład, który ma za zadanie zwiększyć przyczepność i ułatwić nanoszenie kolejnych warstw. Pozostawiamy do wyschnięcia.

 

 

5 godz.

 

OK. 5m2/1kg

 

 

WARSTWA

PODKŁADOWA

CALCE

MARMORINO

 

 

GOTOWY

DO UŻYTKU

 

 

PACA INOX

Przed nakładaniem, masę Calce Marmorino należy dokładnie wymieszać. Pacą nakładamy cienką warstwę masy na powierzchnię i rozprowadzamy ją na grubość ziarna. Prace wykonujemy poziomymi warstwami do momentu naniesienia tynku na całą powierzchnię. Pozostawiamy do wyschnięcia.

 

 

8 godz.

1,2m2/1kg

 

 

 

WARSTWA

DEKORACYJNA

 

BETON MARMO

 

 

 

GOTOWY

DO UŻYTKU

 

 

 

PACA INOX

Beton Marmo nakładamy na wyschniętą warstwę Calce Marmorino za pomocą pacy inox, pomijając skrawki powierzchni tworząc wżery imitujące strukturę betonu. W momencie podsychania masy zaleca się naruszać strukturę sztywnym pędzlem lub innym narzędziem zdolnym do stworzenia wymaganych przez Klienta ubytków lub wzorów. Kolejnym krokiem jest wygładzenie warstwy przed jej wyschnięciem. Po skończonym wygładzaniu pozostawiamy do wyschnięcia.

 

 

 

8 godz.

 

1,2kg/m2

 

 

IMPREGNACJA

LUMICA

INCOLORE

 

OK. 100-150%

WODY

 

EUROMAL

ŁAWKOWIEC

Lumicca Incolore ma za zadanie zaimpregnować (zabezpieczyć) dekorację. Należy ją rozcieńczyć w ok. 100-150% wodą. Następnie rozprowadzamy ją na całej powierzchni za pomocą euromala lub ławkowca. Po skończonej impregnacji, pozostawiamy do wyschnięcia.

 

 

5 godz.

 

15-20m2/1L

 • CZAS SCHNIĘCIA: całkowite po 12h
  ILOŚĆ WARSTW: 1
  KOLORY: wg wzornika Betonu, Calce Marmorino a także kolory na indywidualne życzenie
  OPAKOWANIA: 1KG/ 3KG/ 5KG/ 25KG
  PRZECHOWYWANIE: +5ºC - +35ºC
  TEMP. NANOSZENIA: +5ºC - +30ºC
  WYDAJNOŚĆ: 0,83 m2/1KG na 1 warstwę
  ZASTOSOWANIE: wewnętrzno-zewnętrzne (po impregnacji)
  NAKŁADANIE: paca inox
  ROZCIEŃCZANIE: got. do użycia
  KOD TARYFY CELNEJ: 3214900000

Dodaj opinię

Aby dodać opinię zaloguj się ...

Zaloguj