Tynk średnioziarnisty Beton Marmo 25kg

Tynk średnioziarnisty Beton Marmo 25kg

Imitujący surowy beton o średnim uziarnieniu

567,95

Paleta kolorów

Ilość

 

Beton Marmo op. 25 kg

 

Efekt betonu o średniej granulacji Marmo to kompromis pomiędzy gruboziarnistym Betonem Art, a drobnoziarnistym Betonem Micro. Jeśli surowy, industrialny efekt grubego ziarna Betonu Art wydaje się Państwu zbyt przemysłowy, wybór łagodniejszego w efekcie Betonu Marmo będzie dobrym rozwiązaniem. 

 

Oto realne przykłady, jak może wyglądać odpowiednio wykonany Beton Marmo:

 

  

 

Faktura, którą można uzyskać dzięki zastosowaniu Betonu Marmo doskonale może odwzorowywać odlaną płytę betonu. Ten produkt potrafi fantastycznie wkomponować się we wnętrza nowoczesne (głównie loftowe, industrialne) jak i klasyczne. Tynk Beton Marmo jest w pełni ekologiczny, stworzony z naturalnych surowców, ma bardzo dobry współczynnik paroprzepuszczalności. Jego nakładanie jest naprawdę satysfakcjonujące i przyjemne również na powierzchniach nie do końca wygładzonych, co potwierdzają wykonawcy, którzy choć raz mieli z nim styczność.

 

 

Beton Marmo spełnia wszystkie wymagania produktu profesjonalnego: nie tylko ze względu na bezproblemowy sposób nakładania, ale przede wszystkim na jego właściowości zdobyte dzięki nowoczesnemu procesowi produkcji oraz wyselekcjonowanych surowców znajdujących się w jego składzie. 

Produkt ten, podobnie jak pozostałe warianty tynków Beton (drobno- i gruboziarnisty) zyskał popularność wśród wielu projektantów i inwestorów nie tylko na Dolnym Śląsku. Pomieszczenia loftowe, nowe domy i apartamenty, których właściciele stawiają na kompozycje zgodne z naturą (drewno, beton, naturalne tekstylia) to w przypadku systemów Ecorson nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, które stają się częścią zdrowego klimatu we wnętrzach.

 

 

Wewnętrzny system nakładania:  grunt MFA Classic/ podkład kwarcowy Bucciato E/ tynk Beton na 2 warstwy lub 1 warstwa: Calce Marmorino, 2 warstwa: Beton/ satynowa impregnacja Lumicca Incolore

 

UWAGA!

 

Tynk Beton może być stosowany np. w kuchni lub w łazience, zastępując glazurę. Po zaimpregnowaniu bezbarwnym lakierem poliuretanowym (lakiery dostępne w naszym sklepie), struktura staje się odporna na np. pryskający tłuszcz, wodę, sosy itp.

 

Właściwości tynku Beton Marmo:

  • podwyższona paroprzepuszczalność
  • produkt ekologiczny
  • wyśmienita przyczepność 
  • bardzo dobra odporność na zmywanie oraz uszkodzenia mechaniczne
  • nie kumuluje wilgoci, hamuje rozwój grzybów

 

Dostępne kolory :


(W przypadku zapotrzebowania na jakikolwiek inny kolor - np. z wzornika farb NCS lub AP, lub potrzeby dopasowania koloru do istniejącego elementu wyposażenia zapraszamy do kontaktu: ecorson.wroclaw@gmail.com lub 071-305-11-21)


 

System nakładania:

 

Cykle

Produkt

Rozcieńczanie

Użyte

narzędzia

Opis systemu Ecorson

Czas schnięcia

Wydajność

NAKŁADANIE WSTĘPNE

GRUNTOWANIE

MFA CLASSIC

DODAĆ 3L

WODY

DO 1L GRUNTU

WAŁEK

(ŁAWKOWIEC)

MFA Classic to grunt w koncentracie, który rozcieńczamy w stosunku 1:3 z czystą wodą. Następnie nanosimy grunt na powierzchnię za pomocą ławkowca. Pozostawiamy do wyschnięcia

 

5 godz.

30m2/1L

 

 

PODKŁAD

KWARCOWY

 

BUCCIATO E

 

 

DODAĆ

OK. 40% WODY

 

 

WAŁEK

(ŁAWKOWIEC)

Przed nałożeniem pierwszej warstwy tynku dekoracyjnego, na powierzchnię należy nanieść podkład kwarcowy Bucciato E. Produkt rozcieńczamy w ok. 40% z wodą. Następnie za pomocą ławkowca rozprowadzamy podkład, który ma za zadanie zwiększyć przyczepność i ułatwić nanoszenie kolejnych warstw. Pozostawiamy do wyschnięcia.

 

 

5 godz.

 

OK. 5m2/1kg

 

 

WARSTWA

PODKŁADOWA

CALCE

MARMORINO

 

 

GOTOWY

DO UŻYTKU

 

 

PACA INOX

Przed nakładaniem, masę Calce Marmorino należy dokładnie wymieszać. Następnie pacą nierdzewną nakładamy cienką warstwę masy na powierzchnię i rozprowadzamy ją na grubość ziarna. Prace wykonujemy poziomymi warstwami do momentu naniesienia tynku na całą powierzchnię. Pozostawiamy do wyschnięcia.

 

 

8 godz.

1,2m2/1kg

 

 

 

WARSTWA

DEKORACYJNA

 

BETON MARMO

 

 

 

GOTOWY

DO UŻYTKU

 

 

 

PACA INOX

Beton Marmo nakładamy na wyschniętą warstwę Calce Marmorino za pomocą pacy inox, pomijając skrawki powierzchni - tym samym tworząc wżery imitujące strukturę betonu. W momencie podsychania masy zaleca się naruszać strukturę sztywnym pędzlem lub innym narzędziem zdolnym do stworzenia wymaganych przez klienta ubytków bądź wzorów. Kolejnym krokiem jest wygładzenie warstwy przed jej wyschnięciem. Po skończonym wygładzaniu pozostawiamy do wyschnięcia.

 

 

 

8 godz.

 

1,2kg/m2

 

 

IMPREGNACJA

LUMICA

INCOLORE

 

OK. 100-150%

WODY

 

EUROMAL

ŁAWKOWIEC

Lumicca Incolore ma za zadanie zaimpregnować (zabezpieczyć) dekorację. Należy ją rozcieńczyć z ok. 100-150% wody. Następnie rozprowadzamy ją na całej powierzchni za pomocą euromala lub ławkowca. Po skończonej impregnacji, pozostawiamy do wyschnięcia.

 

 

5 godz.

 

15-20m2/1L

CZAS SCHNIĘCIA: całkowite po 12h
ILOŚĆ WARSTW: 1
KOLORY: wg wzornika Betonu lub Calce Marmorino (wszystkie inne kolory na życzenie)
OPAKOWANIA: 1KG/ 3KG/ 5KG/ 25KG
PRZECHOWYWANIE: +5ºC - +35ºC
TEMP. NANOSZENIA: +5ºC - +30ºC
WYDAJNOŚĆ: 0,83 m2/1KG na 1 warstwę
ZASTOSOWANIE: wewnętrzno-zewnętrzne (po impregnacji)
NAKŁADANIE: paca inox
ROZCIEŃCZANIE: got. do użycia
KOD TARYFY CELNEJ:

3214900000

 

Dodaj opinię

Aby dodać opinię zaloguj się ...

Zaloguj